22.07.2014

Kąpiel rozjaśniająca

Myślałam, że nigdy do tego nie dojdzie :)
Włosy zawsze starałam się rozjaśniać stopniowo, delikatnie, ot parę pasemek co jakiś czas. Do wczoraj. No ale od początku.
Ostatnio farbowałam się 6.43 z By Famy, nie powiem bardzo fajny kolor. Przy ponownym farbowaniu dodałam jeszcze troszkę miedzi i też było fajnie, do około 7 dni po wspomnianym farbowaniu. Później z bliżej nieznanych nikomu przyczyn cały dzień intensywnie myślałam nad czymś jaśniejszym i wymyśliłam. Chcę mieć kolor o ton ( w przyszłości może i z z dwa) jaśniejszy. Jako, że w gorącej wodzie jestem kąpana, jeszcze tego samego dnia kupiłam farbę 7.43 i zacierałam ręce na to co będzie wieczorem.

Wiadomo, czasu na delikatne pasemka nie ma, bo ubzdurałam sobie jaśniejsze włosy już teraz, natychmiast.
Tak więc do akcji wkracza pod piękną jakże nazwą kąpiel rozjaśniająca.

Dla narwańców takich jak ja podaję proporcje:
1 miarka rozjaśniacza
30 ml 6% wody
30 ml wody
1 porcja szamponu
15 ml odżywki

 Dumać tutaj nie było co, nałożyłam całość na włosy, omijając tzw. odrost(na niego naniosłam mieszankę pod koniec) wiadomo, po tygodniu nie był widoczny. Całość co jakiś czas spieniałam, ewentualnie spryskiwałam wodą. Po 30 min wszystko zmyłam i ukazał mi się naprawdę fajny, równomierny, rudy kolor.
Zdjęcia niestety tylko dwa, bo teraz to już mam na nich farbę ( chociaż nie była konieczna).
Odcieniem się nie sugerujcie, bo zupełnie nie jest oddany.
Jako, że powyższe zdjęcie pozostawia wiele do życzenia pokażę jeszcze jak wyglądają włosy po farbie. Po kąpieli kolor był bardzo zbliżony, ale nie posiadał tej głębi :) 
 Włosy od razu po kąpieli były mega szorstkie i poplątane, miałam niezłego stracha, ale już przy nakładaniu maski wszystko wracało do normy. Jedyne zniszczenia jakie zaobserwowałam to szorstkie końcówki z przodu  (były wcześniej  o ton rozjaśnianie).

13 komentarzy:

 1. Kiepksie fotki rzeczyiwście bo nie bardzo widać różnicy :) Jak zniszczenie włosów po kąpieli?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tej firmy najbardziej zachwycił mnie odcień 7.433 Olong :) Miałam okazję go użyć na zajęciach, był przepiękny i podobno długo się trzymał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o, koleżanka będzie niedługo nim robić :)

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że ładnie jej wyjdzie kolor i nie spierze się za szybko. Niestety, ja nie mam zdjęcia z tamtego farbowania. Mnie urzekła jego intensywność. Kolor kładziony był na odrost w kolorze średniego blondu i na długość farbowaną jakimś średnim blondem o odcieniu miedzianym. Jak się teraz czujesz w obecnym kolorze?

   Usuń
 3. Podoba mi się, ale narazie staram się przerzucić na henne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bym się bała, że po hennie szybko by mi się odwidziało a później gorzej z zafarbowaniem normalną farbą :)

   Usuń
 4. wow sporo rozjaśniał kolorek, ciekawe, aczkolwiek chyba ryzykowne..:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maayo kaayo nga artikulo sa usa ka higala, mas maayo kon ang katapusan nga pahayag plus konklusyon alang sa kasayon sa mga konklusion. magpadayon kalabot sa kasaba gikan sa tindahan Zahra herbal kasaligan ug kinadak-an sa Indonesia alang sa imong blog (kalampusan) mao ang kanunay nga malampuson
  =======================================================
  obat miom

  obat miom

  obat miom

  obat miom

  obat miom
  ========================================================

  OdpowiedzUsuń
 6. Много добра статия на приятел, че би било добре, ако последното изявление плюс заключенията за лекота извеждането на заключения. продължи отношение на шума от магазин Захра билковата надежден и най-голямата в Индонезия за вашия блог (успех) винаги е успешно
  =======================================================
  obat miom

  obat miom

  obat miom

  obat miom

  obat miom
  ========================================================

  OdpowiedzUsuń

To nie jest miejsce na reklamę- spam będzie usuwany :)